Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Poleć znajomemu

Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki. Kongres to wydarzenie wyjątkowe, którego celem jest nie tylko próba podsumowania - w skali ogólnopolskiej - badań i kierunków zainteresowań naukowych młodych historyków sztuki, ale także rozpoznanie najwybitniejszych studentów i doktorantów naszej dziedziny. Głównym wydarzeniem Kongresu będzie czterodniowa konferencja naukowa, do udziału w której zaprosiliśmy sześcioosobowe reprezentacje 10 Instytutów i Katedr Historii Sztuki z całej Polski.

Harmonogram konferencji: http://kohasz.pl/kongres2/harmonogram/

Gościem honorowym Kongresu będzie prof. Piotr Skubiszewski z gościnnym wykładem "Moja historia sztuki".

W piątek 11 października odbędzie się gościnna sesja Open Access i Cyfrowa Humanistyka, organizowana przez grupę Obywatele Nauki.
Zapraszamy również na warsztaty "Otwartość w publicznych instytucjach kultury", więcej informacji i formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: http://kohasz.pl/2013/10/warsztaty-otwartosc-w-publicznych-instytucjach-kultury/ .

Do udziału zaprosiliśmy krakowskie instytucje kultury, które będą realizować będą swoje projekty w październiku i listopadzie 2013. Oferując wspólne kanały promocji i materiały, stworzyliśmy przewodnik łączący kulturę z nauką.

Kongres organizowany przez Instytut Historii Sztuki UJ oraz Koło
Naukowe Studentów Historii Sztuki UJ patronatem naukowym objęły czasopisma Modus. Prace z Historii Sztuki, Estetyka i Krytyka, a także Sekcja Polska AICA. Zamek Królewski na Wawelu oraz grupa Obywatele Nauki zostali Partnerami Wydarzenia.

Wydarzenie będzie stanowić zamknięcie obchodów 125-lecia Koła Naukowego i 130-lecia Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego – dwóch najstarszych instytucji tego typu w kraju.